KONTAKTUJTE NÁSEM Brno s.r.o.


Jílkova 124
615 35 Brno
Česká republika

GPS: 49°11'50.52"N, 16°38'8.74"E
Střídavé motory s nezávislou ventilací řada 1AYZákladní Informace

Asynchronní elektromotory řady 1AY jsou speciální střídavé motory určené pro napájení z frekvenčních měničů. Používají se nejčastěji v obráběcích strojích, textilních strojích, ventilátorech, čerpadlech, pohonech vysokozdvižných nebo plošinových vozíků.

Při projektování těchto motorů byly zohledněny všechny vlivy, které vyplývají z napájení frekvenčními měniči, takže jejich provoz je optimálně uzpůsoben, bez jakéhokoliv poklesu účinnosti a bez dodatečných vibrací a hlučnosti.

Motory řady 1AY se vyrábějí ve čtyřech osových výškách:

90 mm 112 mm
132 mm 160 mm

Kostra motoru je žebrovaná, odlitá ze slitiny Al.

Motory jsou vybaveny nezávislou ventilací, která umožňuje provozovat motory v oblasti rozsahu minimálních až jmenovitých otáček při jmenovitém momentu. Provedení motorů dále umožňuje provoz při otáčkách až 6000 min-1. Na žádost zákazníka také až 10 000 min-1.

Mohou být vybaveny inkrementálním rotačním čidlem polohy rotoru nebo jiným snímačem otáček či polohy. Dále jsou motory opatřeny tepelnými spínači, které signalizují dosažení mezní teploty vinutí, dané použitou třídou izolace. Vývody motoru, ventilačního motorku, tepelného spínače a případného čidla jsou vyvedeny do společné svorkovnicové skříně, opatřené víkem a pancéřovými vývodkami.

Motor může být vybaven také elektromagentickou brzdou.

Technické Informace

V základním provedení je tvar motorů:

IM 2001 patkopřírubový 1AY 90 až 1AY 160 M
IM 1001 patkový 1AY 160 L a 1AY 160 V

Krytí motorů:

IP 54 (zavřené) zabezpečení proti vzinku prachu ve škodlivém množství, ochrana před stíkající vodou bez škodlivých účinků
IP 23 ve vodorovné pracovní poloze splňuje podmínky IP 54, ve svislé poloze je nutno motor zakrýt např. stříškou nebo krytem

Chlazení IC416 zajišťuje odvod tepla kostrou ofukovanou nezávislým ventilátorem umístěným na předním štítu motoru, jehož parametry jsou 1x230V, 50-60Hz nebo 3x400V, 50Hz.

Smysl točení: při připojení motoru podle schématu umístěného ve víku svorkovnice je smysl točení vpravo při pohledu na volný konec hřídele. Změnu smyslu točení je možné provést záměnou dvou přívodů.

Motory jsou určeny pro prostředí obyčejné s teplotou okolí -20 až +40°C.
Na přání zákazníka je možnost upravit motor pro prostředí tropické.

Otáčky lze v širokém rozsahu řídit změnou frekvence napájecího napětí. To však nevylučuje možnost použít tyto motory i pro připojení k síti s konstantním kmitočtem, kdy i otáčky motorů jsou pak konstantní.

Podrobné informace najdete pod záložkou Dokumenty ke stažení.

Podívejte se i na další elektromotory z našeho výrobního programu.

20.11.2017  SPS_IPC_Drives_2017
 Vážení obchodní partneři, srdečně Vás zveme na setkání s našimi obchodními zástupci na veletrhu automatizace a elektrotechniky   SPS/IPC/DRIVES 2017,  který se koná ve dnech 28. - 30.11.2017 v Norimberku.    Letos nás můžete navštívit v hale č. 3, stánek 660.   Těšíme se na setkání s Vámi    
04.09.2017  MSV Brno 2017
 Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně 9. - 13.10. 2017   Srdečně Vás zveme k návštěvě Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně,  ve dnech od 9. do 13.10. 2017.     Těšíme se na Vás opět v pavilonu Z, stánek č. 131. I-katalog vystavovatelů a jejich produktů Plánek areálu BVV pro snadnější orientaci.       
17.02.2017  NABÍDKA PRÁCE
  EM Brno s.r.o. přijme na HPP      SOUSTRUŽNÍKY (klasika) Požadujeme: Nabízíme: vyučení v oboru praxe na klasické frézce nebo soustruhu znalost výkresové dokumentace manuální zručnost, zodpovědnost ochota pracovat ve vícesměnném provozu zajímavé platové a pracovní podmínky práce ve stabilní společnosti příspěvek na stravování v areálu firmy 5 týdnů dovolené výkonové bonusy    OBSLUHU CNC STROJŮ SOUSTRUŽNÍKY NA CNC SOUSTRUHY Požadujeme: Nabízíme: vyučení v oboru praxe na CNC strojích - systémy HEIDENHAIN, FANUC atd. dobrá znalost technické dokumentace kontrola a optimalizace průběhu obrábění znalost práce s obrobkem - měření, úprava, uložení, označení manuální zručnost, zodpovědnost ochota pracovat ve vícesměnném provozu zajímavé platové a pracovní podmínky práce ve stabilní společnosti příspěvek na stravování v areálu firmy 5 týdnů dovolené výkonové bonusy    CNC FRÉZAŘE Požadujeme: Nabízíme: vyučení v oboru praxe na 3-osé (5-osé) CNC fréze dobrá znalost technické dokumentace měření a kontrola výrobku manuální zručnost, zodpovědnost ochota pracovat ve vícesměnném provozu zajímavé platové a pracovní podmínky práce ve stabilní společnosti příspěvek na stravování v areálu firmy 5 týdnů dovolené výkonové bonusy     BRUSIČE NA PLOCHO BRUSIČE NA KULATO Požadujeme: Nabízíme: vyučení v oboru praxe v broušení dobrá znalost technické dokumentace měření a kontrola výrobku manuální zručnost, zodpovědnost ochota pracovat ve vícesměnném provozu zajímavé platové a pracovní podmínky práce ve stabilní společnosti příspěvek na stravování v areálu firmy 5 týdnů dovolené výkonové bonusy   NAVÍJEČE/NAVÍJEČKY Požadujeme: Nabízíme: praxe (vyučení) v oboru vítána manuální zručnost a pečlivost flexibilita, samostatnost a chuť pracovat zájemce mimo obor zaškolíme zajímavé platové a pracovní podmínky práce ve stabilní společnosti příspěvek na stravování v areálu firmy 5 týdnů dovolené výkonové bonusy    KONSTRUKTÉRY Požadujeme: Nabízíme: SŠ nebo VŠ technického směru (strojírenství, elektrotechnika) praxe v oboru výhodou dobrá znalost technické dokumentace znalost 2D, 3D CAD systémů samostatnost při řešení konstrukčních problémů technické myšlení a aktivní přístup zajímavé platové a pracovní podmínky práce ve stabilní společnosti příspěvek na stravování v areálu firmy 5 týdnů dovolené výkonové bonusy    ELEKTROMECHANIKY DO ELEKTROTECHNICKÉ VÝROBY (montáž elektromotorů a zařízení) Požadujeme: Nabízíme: SŠ/SOU v oboru elektromechanik/elektrotechnik samostatnost, spolehlivost zodpovědnost při výkonu práce zajímavé platové a pracovní podmínky práce ve stabilní společnosti příspěvek na stravování v areálu firmy 5 týdnů dovolené výkonové bonusy    Nástup možný ihned   Kontakt: Ekonomický ředitel Ing. Slavoj Krulíček tel.: 739 631 429 e-mail: krulicek@embrno.cz   Výrobní ředitel Ing. Radim Dvořáček tel.: 739 631 421 e-mail: dvoracek