KONTAKTUJTE NÁSEM Brno s.r.o.


Jílkova 124
615 35 Brno
Česká republika

GPS: 49°11'50.52"N, 16°38'8.74"E
Střídavé motory s nezávislou ventilací řada 1AYZákladní Informace

Asynchronní elektromotory řady 1AY jsou speciální střídavé motory určené pro napájení z frekvenčních měničů. Používají se nejčastěji v obráběcích strojích, textilních strojích, ventilátorech, čerpadlech, pohonech vysokozdvižných nebo plošinových vozíků.

Při projektování těchto motorů byly zohledněny všechny vlivy, které vyplývají z napájení frekvenčními měniči, takže jejich provoz je optimálně uzpůsoben, bez jakéhokoliv poklesu účinnosti a bez dodatečných vibrací a hlučnosti.

Motory řady 1AY se vyrábějí ve čtyřech osových výškách:

90 mm 112 mm
132 mm 160 mm

Kostra motoru je žebrovaná, odlitá ze slitiny Al.

Motory jsou vybaveny nezávislou ventilací, která umožňuje provozovat motory v oblasti rozsahu minimálních až jmenovitých otáček při jmenovitém momentu. Provedení motorů dále umožňuje provoz při otáčkách až 6000 min-1. Na žádost zákazníka také až 10 000 min-1.

Mohou být vybaveny inkrementálním rotačním čidlem polohy rotoru nebo jiným snímačem otáček či polohy. Dále jsou motory opatřeny tepelnými spínači, které signalizují dosažení mezní teploty vinutí, dané použitou třídou izolace. Vývody motoru, ventilačního motorku, tepelného spínače a případného čidla jsou vyvedeny do společné svorkovnicové skříně, opatřené víkem a pancéřovými vývodkami.

Motor může být vybaven také elektromagentickou brzdou.

Technické Informace

V základním provedení je tvar motorů:

IM 2001 patkopřírubový 1AY 90 až 1AY 160 M
IM 1001 patkový 1AY 160 L a 1AY 160 V

Krytí motorů:

IP 54 (zavřené) zabezpečení proti vzinku prachu ve škodlivém množství, ochrana před stíkající vodou bez škodlivých účinků
IP 23 ve vodorovné pracovní poloze splňuje podmínky IP 54, ve svislé poloze je nutno motor zakrýt např. stříškou nebo krytem

Chlazení IC416 zajišťuje odvod tepla kostrou ofukovanou nezávislým ventilátorem umístěným na předním štítu motoru, jehož parametry jsou 1x230V, 50-60Hz nebo 3x400V, 50Hz.

Smysl točení: při připojení motoru podle schématu umístěného ve víku svorkovnice je smysl točení vpravo při pohledu na volný konec hřídele. Změnu smyslu točení je možné provést záměnou dvou přívodů.

Motory jsou určeny pro prostředí obyčejné s teplotou okolí -20 až +40°C.
Na přání zákazníka je možnost upravit motor pro prostředí tropické.

Otáčky lze v širokém rozsahu řídit změnou frekvence napájecího napětí. To však nevylučuje možnost použít tyto motory i pro připojení k síti s konstantním kmitočtem, kdy i otáčky motorů jsou pak konstantní.

Podrobné informace najdete pod záložkou Dokumenty ke stažení.

Podívejte se i na další elektromotory z našeho výrobního programu.

20.11.2020  Aktuálně hledáme MANAGERA STRATEGICKÉHO NÁKUPU
20.11.2020  Aktuálně hledáme LAKÝRNÍKA
17.03.2020  CORONAVIRUS COVID-19
  Vážení obchodní partneři, v souvislosti s pandemií coronaviru COVID-19 a nouzovým stavem vyhlášeným Vládou ČR jsme zaujali níže uvedená opatření. Naší prioritou je ochrana Vašeho zdraví a zdraví našich zaměstnanců a jejich rodin. Důrazně Vás tedy žádáme, abyste vstupovali do areálu pouze se zakrytým obličejem pomocí roušky nebo šátku.  Všichni návštěvníci jsou povinni na recepci EM Brno podepsat prohlášení, že v posledních třech týdnech nebyli v zahraničí (nejedná se pouze o postižené oblasti) a nepřišli do styku s osobou, u které byl prokázán vir nebo jí byla nařízena karanténa. V případě, že toto prohlášení nebude podepsáno, nebo bude potvrzeno, že uvedené osoby pobývali v zahraničí či přišli do styku s osobou infikovanou nebo s osobou v karanténě, nebudou vpuštěni do areálu naší společnosti. Zaměstnancům EM Brno jsou zrušeny jakékoli mezinárodní i vnitrostátní služební cesty. Nebudou se účastnit ani žádných školení. Veškerá jednání jsou řešena videokonferencí nebo telefonicky. Dále doporučujeme našim zaměstnancům vyhnout se podávání rukou, což není projevem neúcty, ale ochranou proti přenosu nákazy. Veškerá uvedená opatření jsou platná do odvolání jednatele EM Brno Ing. Václava Husáka.   Děkujeme Vám za respektování a dodržování těchto omezení.