Český výrobce stejnosměrných a střídavých elektromotorů s více než stoletou tradicí

Společnost EM Brno s.r.o. převzala v roce1996 výrobu elektromotorů někdejšího státního podniku MEZ BRNO a navázala tak na tradiční výrobu elektromotorů započatou již roku 1909 bratry Richtrovými v Brně–Židenicích.

 

Disponujeme širokým portfoliem elektromotorů pro lehký a střední strojírenský průmysl v kusových i hromadných sériích. Jsme připraveni najít řešení a vyrobit i nestandardní elektromotory dle vašich specifikací.

 

K využití nabízíme i kapacity lisovny či obrobny a díky zkušenostem našich odborných pracovníků nám můžete svěřit do opravny elektromotory, které byly letitým používáním poškozeny. Individuální přístup a kvalita našich produktů a nabízených služeb je pro nás samozřejmostí.

NAŠI NEJVÝZNAMNĚJŠÍ OBCHODNÍ PARTNEŘI

VÝROBNÍ SORTIMENT


Stejnosměrné elektromotory obecně slouží k přeměně elektrické energie na mechanickou práci. Výhodou stejnosměrných strojů je snadná a plynulá regulace otáček, kterou docílíme změnou napětí kotvy nebo regulací napětí budicího vinutí.

STŘÍDAVÉ MOTORY

Asynchronní elektromotory jsou vysoce spolehlivé stroje napájené buď z průmyslové sítě 50 či 60 Hz (velmi úzký rozsah regulace otáček), nebo s frekvenčních měničů (široký rozsah regulace otáček).

SERVOMOTORY

Servomotory slouží k pohonu posuvů, manipulátorů a jiných zařízení s širokým a přesným rozsahem regulace otáček.

ELEKTROHYDRAULICKÉ PŘÍSTROJE

Elektrohydraulické přístroje řady EP jsou náhradou za německé výrobky známé pod označením ELDRO, BL nebo EB.

NEVÝBUŠNÉ MOTORY

Nevýbušné trojfázové asynchronní motory s rotorem nakrátko jsou určeny pro používání v prostředí s nebezpečím výbuchu. Motory jsou označovány šestiúhelníkovou značkou se vpisem Ex, což je symbolem Evropské unie pro nevýbušné výrobky.

VÝTAHOVÉ STROJE

Bezpřevodové výtahové stroje jsou určeny pro pohon lanových výtahů, které ve spojení s frekvenčním měničem umožňují plynulé řízení rychlosti pohybu výtahové klece, což je zvláště důležité při rozjezdech a brzdění.

ZAŘÍZENÍ PRO LETECKOU TECHNIKU

Dynamospouštěč slouží v soupravě s řídicí jednotkou k výrobě stejnosměrné elektrické energie. Ve funkci
spouštěče slouží k prvotnímu roztočení přídavných zařízení.

Aktuálně

Hledáte novou práci?

Aktuálně hledáme do naší společnosti šikovné lidi do výroby i administrativy. Podívejte se na naši nabídku pracovních pozic a staňte se součástí našeho týmu.

Kooperace za skvělé ceny

Nabízíme obrábění dílců, lisování, svařování paketů a mnoho dalších kooperací za příznivé ceny. Disponujeme moderními frézovacími a obráběcími centry. Neváhejte poptat i výrobu nástrojů. Naši odborní pracovníci Vám zpracují individuální cenovou nabídku. Kontaktujte nás.

mail-send

Opravy

Naší specializací je především servis výrobků někdejšího podniku MEZ BRNO a současných střídavých pohonů.